Go to content

Kylän ytimessä on Kilpishalli, josta löydät kaiken elintarvikkeista sähkökiukaisiin ja kodin pienkoneista laattoihin, paljon paikallisia tuotteita sekä tuoreen ja monipuolisen lihavalikoiman. Kilpishallissa on valuutanvaihtomahdollisuus. Kaupan yhteydessä on Alko sekä Nesteen huolto-asema, josta saat myös Postin, Matkahuollon ja Muonion sivuapteekin palvelut. Lisäksi kiinteistössä toimii urheiluvarustekauppa Sportbutikk.

Majoituspalveluja tarjoaa:

Arctic Land Adventure, 0400 454 516, info@arcticlandadventure.com
Arctic Polar Lomakylä, 0400 232 217, myynti@arcticpolar.fi
Kilpisjärven Retkeilykeskus, 040 778 9445, info@kilpisjarvenretkeilykeskus.fi
Kilpisjärven Tunturimajat, 0400 854 595, info@tunturimajat.fi
Lapland Hotels Kilpis, 016 323 300, kilpis@laplandhotels.com
Majatalo Haltinmaa Ky, 040 763 1369, satusisko@yahoo.se
Saivaara Mökit, 040 722 7609, ilkka.leinonen@pp1.inet.fi
Santa’s Chalets Rakka, 0400 102 162, kilpisjarvi@santashotels.fi
Tundrea – Kilpisjärven Lomakeskus Oy, 0400 396 684, info@tundrea.com
Villa Kilpisjärvi, 0400 693 590, info@villakilpisjarvi.fi

Ravintolapalveluja yllämainittujen lisäksi:

Ravintola Kilpis, 045 157 2552, info@ravintolakilpis.fi

Ohjelmapalveluyrityksiä yllämainittujen lisäksi:

Grayling Land, Aki Huhtanen 045 266 5222, aki@graylingland.com
Heliflite, +358 400 155 111, contact@heliflite.fi
Kilpissafarit, Jussi Rauhala 040 545 5123, info@kilpissafarit.fi
Lapland Hide, 0500 708 700, laplandhide68@gmail.com
M/S Malla – Kilpisjärvi Cruise, 0400 669 392, +47 918 81 782, perblik@live.no
Polar-Lento, Pirjo Hassinen, 0400 396 087, polar.lento@harriniva.fi
The Lapland Connection, Martti Niskanen, 0400 396 453, laplandconnection@gmail.com
Tunturikone, Esa Aidantausta, 0400 210 104, esa.aidantausta@tunturikone.fi

Taksipalveluita tarjoaa:

Kilpisjärven taksi, Elli-Maria Kultima, 0400 138 262, elli@kilpistaksi.com
Kilpis taxi & Arctic care ky, 040 5344741
Käsivarren Kuljetus, Joni 0400 323 634, info@kasivarrenkuljetus.fi